19 Nisan 2013 Cuma

normal durum bildirisinasıl mıyım svgili blog? çok yalnızım.istanbul diye tekirdağa daha yakın bi yere geldim.aylardır burada yaşıyorum.canım çok sıkılıyor.şehirden uzak site gibi bi yerdeyim.buralarda yapacak hiçbi şey yok.bi şehir mühendisinin dediği gibi bu toplu konut yaşantısı ne bileyim buralar filan tamamen asosyal,şehiri şehir yapan hiçbi şeye sahip olmayan,sadece insanların işten gelip uyudukları yatakhane olarak tanımlanabilecek yerler.işte bu sıkıcılığın ortasında aylardır oturuyorum.iş konusuna gelirsek.hayatının yirmi yılını heba edip bi meslek sahibi olmak ve sonrasında yıllarca işsiz gezmek kendini paralarcasın uğraşıp bir işe girmek ama sonrasında senden çok daha salak amirlerden fırça yemek... iş hayatı.hayatımda hiçbişeyden iş hayatından çok nefret etmedim.geldiğim bunaltıcı sıkıcılık adasında ne yazıki işle ev arasında mekik dokumaktan başka bişey yaptığım yok.bir de sonu gelmez psikoloojik sorunlarla uğraşıyorum.pasif agresif değişken ruh halim asosyal yapım takıntılarım depresif hallerim filan.travma üstüne travma.işte böyle.muazzam derece canı sıkılan bütün gün acaba nerede yanlış yaptım diye hayatını gözden geçiren birine dönüştüm.aslında eskiden de öyleydim.ama en azından evimdeydim.gerçi işsizdim.şimdi üç beş kazanıyoruz.ama izmirli biri olarak tekirdağ kastamonu karışımı bir yerde (lokasyon olarak tekirdağa yakınım ama buranın ahalisi genel popülasyon filan anadolu kökenli) can sıkıntısından gebermek üzereym.

2 yorum:

  1. azcık tekirdağdan uzaklaş =) gerçek istanbulu gez dolaş bu şehir izmir kadar samimi gelmiyor ama sevilecek yanları da var.
    ahh kafayı yer insan ev iş, iş ev girdabında hele ki sistemi bu kadar sevmiyorken işe de alışmak zor. Umarım kolay geçer bu dönemin...

    YanıtlaSil
  2. Tekirdağ soğuktur tip olarak..ne istanbul a benzer ne İzmir e ne başka yere..Ama istanbul güzeldir bir yanıyla,hangi yanını beğeneceğin sana kalmış:)

    YanıtlaSil